CFR Cluj a suferit o înfrângere umilitoare pe terenul celor de la Farul Constanța, scor 5-1 (etapa 5 din play-off-ul SuperLigii), iar Cristian Manea a anunțat că va pleca de la gruparea ardeleană la finalul acestui sezon.

Cristian ManeaFoto: Anca Tepei / Anca TEPEI / Profimedia

Cristi Manea anunță că va pleca în vară de la CFR Cluj

Fundașul dreapta, care joacă la CFR din vara anului 2017, s-a declarat dezamăgit de evoluția sa și a colegilor în meciul de vineri seara. Manea a afirmat că nu a ajuns la un acord pentru prelungirea contractului său și va pleca în vară.

„Nu avem nicio scuză. Suntem vinovați cu toții. Trebuie să facem ceva pentru că mergem la Craiova și o să fie și mai greu. Eu cred că trebuia schimbată toată echipa la pauză. Nu avem nicio scuză. Trebuie să ne trezim. Este dificil.

Acesta este fotbalul. Te pedepsește. În loc să facem 1-1, au făcut ei 2-0. Sunt foarte supărat și pe mine și pe toată lumea. Parcă nici nu mai avem noroc. Nici noi nu suntem bine.

Ce să mai spună (n.r. Dan Petrescu)? Să nu mai îmbrăcăm tricourile astea. CFR ar avea nevoie de un antrenor care să pună piciorul în prag.

Eu îmi fac treaba până la final. Când va expira contractul, cred că voi pleca. Nu am ajuns la nicio înțelegere” - Cristi Manea, citat de DigiSport.

19 meciuri a jucat Cristi Manea în actualul sezon al SuperLigii României. A înscris două goluri.

208 de meciuri a strâns Manea în primul eșalon al fotbalului românesc și 26 de selecții la echipa națională (2 goluri).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Farul Constanța și CFR Cluj.